نام زیرپورتال : مازندران
اخبار

1397/2/2 يكشنبه

برگزاری نشست با فعالان اقتصادی استان مازندران

استاندارمازندران گفت: صدور مجوز برای سرمایه گذاری در این استان طبق مصوبه شورای برنامه ریزی 2 ماهه صادر می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی مازندران به نقل از خبرگزاری ایرنا ،مهندس اسلامی درنشست با فعالان اقتصادی مازندران که با حضور مدیران و مسئولان اقتصادی استان برگزار شد افزود : تمام دستگاه های مرتبط باید به طورمیانگین صدورمجوز برای سرمایه گذاری را در این مدت صادرکنند و با متخلفان برخورد می شود.

به گفته وی این زمان صرفا برای سرمایه گذاری های بزرگی است که نیازمند استعلام از چندین دستگاه اجرایی است.

رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مازندران گفت : در سال گذشته از محل مالیات بر ارزش افزوده حدود 3 هزار میلیارد ریال برای توسعه شهرها و روستاها در اختیار شهرداری ها و دهیاری قرار داده شد.

اسلامی اظهارداشت: حدود 900 میلیارد ریال از این درآمد مالیاتی در اختیار دهیاران و مابقی به شهرداری ها پرداخت شده است

وی اضافه کرد : تمام واحدهای مصرفی و فروشگاهی در این استان طبق قانون موظفند تا مالیات ارزش افزوده خود را به موقع پرداخت کنند تا برای آبادانی شهرها و روستاهای مازندران هزینه شود

به گفته وی استانداری موظف است تا برچگونگی مصرف این درآمد واریزی به شهرداری ها و دهیاری ها نظارت داشته باشد و این اعتبار صرفا برای عمران روستایی و شهری هزینه شود.

نماینده عالی دولت در مازندران گفت که شهرها و روستاهای این استان به فقر زیرساختی مواجه اند که باید با تخصیص اعتبار از محل درآمد مالیات بر ارزش افزوده این شهرها و روستاها آباد شود.

مهندس اسلامی گفت که درحال حاضر تعداد زیادی از فروشگاه های این استان با وجود دریافت مالیات بر ارزش افزوده از مردم، این درآمدها را به دولت نمی پردازند.لذا امورمالیاتی باید این فروشگاه ها را شناسایی و طبق قانون مالیات برارزش افزوده ازاین فروشگاه ها دریافت کند.

اسلامی اظهارداشت: مازندران دارای ذخایرمعدنی غنی خوبی است که باید این معادن به درستی استخراج شود.

وی توجه به صنعت و کشاورزی را از دیگر اولویت های توسعه ای مازندران برای سال جاری اعلام کرده است.

استاندار مازندران گفت: در سال جاری میزان تولید انرژی برق دراین استان حدود یک هزار مگاوات افزوده شود که زیرساخت این کار در حال انجام است.

اسلامی اظهارداشت : چند سرمایه گذار خارجی برای این کار وارد مازندران شدند و کارهای عمرانی در این بخش در حال انجام است.

وی توسعه پایدار و متوازن در حوزه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی را از اولویت های مازندران در مدیریت جدید دولت در این خطه شمال کشور اعلام کرد.


عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^