نام زیرپورتال : مازندران

1396/10/27 چهارشنبه

قانون رفع موانع تولید، سبب رونق اقتصادی در کشور می‌شود

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه دولت جبهه جدیدی را برای ایجاد رونق اقتصادی در کشور آغاز کرد، گفت: قانون رفع موانع تولید سبب رونق اقتصادی در کشور می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اموراقتصادی ودارایی مازندران، دکتر سید حسین میرشجاعیان امروز در جلسه شورای اداری مازندران دراستانداری اظهار داشت: سامانه دادورامروز در مازندران مستقر می‌شود و مردم می‌توانند از این سامانه استفاده کنند.
وی افزود: بهبود محیط کسب و کار متغیرهای اقتصادی را نشان داده که سیاست‌های مالی بحث بودجه و مالیات را نشان می‌دهد و سیاست‌های پولی به حجم پول و نرخ بهره مربوط می‌شود که این دو سیاست مالی کشور را اداره می‌کند.
معاون اموراقتصادی وزیر اقتصاد بیان کرد: در ابتدای دولت یازدهم، تورم بالا بوده و رشد اقتصادی منفی 7.7 درصد بوده و فروش نفت نیز کاهش داشت که دولت از بعد سیاست مالی و سیاست پولی در مضیقه بود.
وی گفت: دولت در زمینه اقتصادی، جبهه جدیدی را باز کرد و مدل کسب و کار متغیرهایی که در بخش خصوصی تاثیرگذار بوده را شناسایی و بنگاه‌های کوچک و متوسط نیز شناسایی شده و در زمینه کاهش مشکلات اقتصادی اقدام شده است.
دکتر میرشجاعیان خاطرنشان کرد: تحریم‌ها نیز براقتصاد ملی تاثیر می‌گذارند که وزارت اقتصاد و دارایی بر قانون رفع موانع تولید تاکید دارد.
معاون وزیر اقتصاد و دارایی گفت: دو هزار و 80 عنوان مجوز از دستگاه‌های اجرایی دریافت شد که 440 مجوز مربوط به جهادکشاورزی بوده که بیشتر مجوزها زاییده مقررات بوده است.
دکتر میرشجاعیان گفت: ادغام مجوزهای سرمایه‌گذاری در دستور کار قرار گرفت و جلوی برخی از مجوزات سوری گرفته شده و امروز هزار و 570 مجوز برای سرمایه‌گذاری در کشور وجود دارد.
وی بیان کرد: برای اخذ مجوز زمان طولانی نیاز است اما برای ابطال آن به سهولت آن را فسخ می‌کنند که ساختارها در این زمینه باید اصلاح شود.
معاون وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه برای ارزش افزوده ایجاد شده بر روی این اطلاعات از دستگاه‌های مرتبط استعلام گرفته می‌شود که متاسفانه نظام پاسکاری در کشور ایجادشده و روند مجوز را طولانی کرده است، افزود: در این راستا نقشه ملی استعلامات کشور ایجاد و دستور العمل‌های مختلف اصلاح شد.
وی گفت: 78درصد مجوزات توسط اتاق اصناف، تعاون، جهادکشاورزی، فرهنگ و ارشاد و بانک مرکزی صادر می‌شود و 3میلیون پرونده صنفی داریم یعنی 10 میلیون نفر با شغل‌های حوزه اصناف در ارتباط هستند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^