نام زیرپورتال : مازندران

1396/8/21 يكشنبه

پایین بودن جذب اعتبار در دستگاه های اجرایی مازندران/ اسناد خزانه برای ادارات ناآشنا بود

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران از پایین بودن جذب اعتبار در دستگاه های اجرایی استان خبرداد و گفت: اسناد خزانه برای ادارات ناآشنا بود از این رو تحویل آن دیر صورت گرفت به همین دلیل جذب اعتبار پایین بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اموراقتصادی و دارایی مازندران دکتر قاسم‌پیشه درگفت‌و‌گو با خبرگزاری ایسنا مازندران، به مشکلات سال گذشته درجذب اعتباراسناد خزانه دستگاه های استان اشاره و اظهار کرد: سال گذشته به دلیل اینکه اسناد خزانه برای دستگاه های مختلف استان موضوع جدیدی بود و با آن  آشنایی نداشتند با وجود جلسات متعدد آموزشی که اداره کل امور اقتصادی و دارایی مازندران برگزار کرد از تحویل اسناد خزانه در زمان مقررغفلت شد.
وی تصریح کرد: اسناد خزانه بهترین فرصت برای دستگاه های اجرایی است تا بتوانند بدهی خود به پیمانکاران و شهرداری ها را تهاتر و تسویه کنند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران در ادامه خاطرنشان کرد: برخی از دستگاه ها نتوانستند اسناد خزانه خود را در زمان مقرر تحویل دهند که آمار جذب بسیار پایین آمد بنابراین با تاکید و همراهی مجموعه استانداری، اسناد خزانه از سطح دستگاه های استان جمع آوری شد.
قاسم‌پیشه، اسناد خزانه را یکی از ابزارهای جدید مالی انست و تاکید کرد: اسناد خزانه ابزاری برای اعلام بدهی دولت و پرداخت تضمینی تعهدات است.
وی با بیان اینکه هیچ کدام از اسناد خزانه صادر شده سال گذشته بدون پرداخت نبوده است، تصریح کرد: با تلاش همه دستگاه های اجرایی و مجموعه استانداری در سال گذشته حدود 100 درصد از اعتبارهای مربوط به اسناد خزانه استان جذب شد.
نماینده ارشد وزارت اقتصاد دراستان مازندران در مورد وضعیت اسناد خزانه سال 96 اظهار کرد: امسال نیز اسناد خزانه دردستور کاردستگاه های اجرایی قرارگرفته و سازمان مدیریت و برنامه ریزی درحال اعطای تخصیص ها است که به ازای تخصیص، دستگاه ها اسناد خزانه خود را دریافت می کنند.
دکتر قاسم‌پیشه در ادامه افزود: امیدواریم امسال مشکلی درجذب اعتبارات اسناد خزانه دستگاه های اجرایی استان وجود نداشته باشد.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^